14 Responses

  1. De Kritische Kanttekenaar's avatar De Kritische Kanttekenaar

    Tja, DKK is geen liefhebber van dit genre. Je kijkt naar de actualiteit en haalt netjes getimed een jeugdherinnering op.

    Makkelijk voor de NRC, want met 4 mei erbij is het al snel raak: een actualiteitje, een oorlogsgeschiedenis, een naam die haar leven redde. En lastig voor de reviewer, want kritiek erop klinkt al gauw ongepast. Dat is de ouderwetse winst van dit soort Ikjes: moreel onaanraakbaar, inhoudelijk vaak mager.

    Eindoordeel: 5,4 (zegge: vijf komma vier).

    Like

  2. De Kritische Kanttekenaar's avatar De Kritische Kanttekenaar

    De naam van de inzender ontbreekt. Begrijpelijk. Men rapporteert hier immers een misdrijf: een minderjarige op een fatbike van 55 kilometer per uur, zonder helm, op het linkerwegdeel. Anonimiteit is dan geen slordigheid maar zelfbescherming. De NRC als klokkenluidersplatform — wie had dat gedacht.

    DKK adviseert: eerst aangifte doen, daarna pas insturen. Met naam.

    De NRC-redactie had dat overigens ook kunnen doen — zij kennen immers het IP-adres van de inzender.

    Eindoordeel: 4,1 (zegge: vier komma één).

    Like

  3. De Kritische Kanttekenaar's avatar De Kritische Kanttekenaar

    De meivakantie is voorbij, maar de stagiair bij de redactie heeft zijn laatste werkdag kennelijk gebruikt om de bodem van de inzendingen te bereiken. Hij heeft zich de techniek van het oudste broertje eigen gemaakt: een misser als overwinning presenteren.

    Dit ikje had de selectie nooit mogen passeren — zelfs mama kon ’m niet tegenhouden.

    Eindoordeel: 5,1 (zegge: vijf komma één).

    Like

  4. De Kritische Kanttekenaar's avatar De Kritische Kanttekenaar

    De Bange Meidagen hebben ook dit jaar weer rijkelijk geoogst.

    Ruth denkt nog praktisch – misschien heeft lava het gedaan, misschien worden de mensen straks weer levend. Maeve heeft de officiële lijn al volledig geïnternaliseerd: oorlog, dood en tenslotte Jezus als reanimatiedienst.

    DKK vraagt zich desalniettemin af of een kind van drie werkelijk al met nationale rouw en wederopstanding moet worden opgezadeld. Leer ze liever de namen van bomen, vogels en slootbeestjes. De Grote Menselijke Ellende dient zich later vanzelf nog wel aan.

    Eindoordeel: 7,2 (zegge: zeven komma twee).

    Like

  5. De Kritische Kanttekenaar's avatar De Kritische Kanttekenaar

    De volwassen reflex is bekend: ergens is iets gehackt, de familie moet worden ingelicht, liefst met een geruststelling die de onrust alleen maar vergroot. De nicht reageert als enige rationeel: laat die hackers het huiswerk maar maken.

    DKK denkt terug aan zijn eigen studententijd, toen technische storingen nog een geloofwaardig excuus vormden voor niet-ingeleverd werk. De digitalisering heeft veel veranderd. De studentikoze hoop op een wonder van buitenaf blijkbaar niet.

    Eindoordeel: 6,4 (zegge: zes komma vier). Aardig gevonden, maar de aanloop verdient de pointe niet.

    Like

  6. De Kritische Kanttekenaar's avatar De Kritische Kanttekenaar

    “U moet weten dat wij ons werk heel serieus nemen.” Gesproken door een aardbei met een kroontje.

    Meer valt er niet over te zeggen.

    Eindoordeel: 6,6 (zegge: zes komma zes).

    Like

Laat een reactie achter