Een hoogbegaafde leerling in groep acht maakt zich niet geliefd bij zijn klasgenoten. Hij weet alles veel sneller en beter en laat dat goed merken. Wanneer hij even alleen in het lokaal is, zeg ik hem dat het niet nodig is om zijn kennis zo te ventileren. Ik weet toch wel dat hij knap is en alles weet. Je moet maar wat bescheidener doen. Onmiddellijk kwam zijn antwoord: „Juf, bescheidenheid is verkapte hoogmoed.”
Freddy van Leeuwen
Het is maandag, met de wekelijkse herhaling van de ikjes en het geniale panel commentaar:
Bas: “En toen moest het nog zaterdag worden, zo reutelt zo’n intro maar door.”
DSR: “Plichtmatig en slapjes. Het introotje is er prima mee samengevat.”
Bas deelt, bij gebrek aan content, steeds vaker muziekvideo’s: “Het wordt inmiddels een muzikaal introotje, dus hopla, ik gooi er nog maar eentje in.””
Beste Bas, geloof me, niemand, echt niemand zit op jouw muzikale voorkeur te wachten. Zo jaag je mensen alleen maar weg.
Dagje uit op de Veluwe. We treffen een groep jachthoornblazers bij het bezoekerscentrum. De blazers leggen geduldig aan het publiek de rituelen bij de jacht uit. Dat het geluid van de jachthoorn een laatste eer voor het wild is, en dat ieder dier een geluid heeft. Ze laten een paar dieren horen. „Welk dier wilt u nu horen”, is de vraag aan het publiek. Antwoord volgt meteen: „De wolf.” „Die hebben we niet”, zegt de woordvoerder van de jachthoornblazers. Na een korte stilte: „Nog niet.”
Ilse Harmelink
DSR neemt de moeite het geestdodende intro van maandag voor een tweede keer te lezen. Je moet er maar zin in hebben. Hij duikt deze werkelijk walgelijk zin op:
“Ze had kiespijn, want oorlog of niet, de cariës gaat door. Voor je het weet lijkt je gebit op het centrum van Cherson.”
DSR:
Iedereen die dit waar ook had geschreven, was afgemaakt wegens tenenkrommende wansmaak. Maar hier is ‘aap wat heb je mooie jongen’ een favoriet gezelschapsspel.
••••••••••••
Er zijn in elk geval een paar mensen nieuwsgierig naar mijn herinneringen aan JdW. De komende dagen gaan we daarom gezellig door met het ophalen van die herinneringen.
JdW raakte in 2013 dusdanig gefrustreerd door alle kritiek op drasties, dat hij volledige moderatie invoerde. (Hij vroeg Luvienna als moderator maar die weigerde omdat ze dan ook DSR moest modereren).
26 sep. 2013 schreef JdW het volgende:
Ik had er echt problemen mee hoe DSR bijvoorbeeld Miep dag in dag uit het leven zuur maakte. Ik probeer een plaats te creëren waar mensen plezier hebben en niet constant worden gesard en getreiterd.
NNN laat soms hele rare zwaar beledigende reacties achter, diep in de nacht. Over Ilona onder andere, niet normaal meer.
Je mag nu wel weer gemodereerde reacties doorlaten, als je wilt.
Mijn antwoord op zijn mail zal ik morgen plaatsen.
Laatst een week opgepast op de boerderij van vrienden. Zij gingen op vakantie en wij waren aan het oppassen, op de schapen, de varkens en de kippen. Helemaal biologisch, de varkens wroeten in de modder. De tweede dag spoten de buurboeren gif op hun weilanden en een dag later kwamen er allemaal molshopen in ons gras. We belden onze vrienden. „Oh, dat is elk jaar, alle mollen vluchten dan naar ons, laat ze maar lekker, wij zijn hun vluchtheuveltje.”
Tim Walrave
Mailwisseling september 2013 tussen HR en JdW
HR – 26 sep. 2013 18:02
In principe ben ik tegen censuur en ja, die lastpakken jagen bezoekers weg maar ze zijn daarbij voor mij wel de voornaamste reden waarom ik Drasties bezoek. Ik ben gehecht geraakt die druktemakers te belagen. Miep kan ik alleen feliciteren met haar gewonnen kop en dat is niet de meest boeiende bezigheid.
JdW – 27 sep. 2013 01:20
Ik begrijp je wel. Ze zijn interessanter dan de meeste anderen.
Maar mij interesseert het persoonlijk niet of ze bezoekers wegjagen of niet.
Dwz, bezoekersaantallen interesseren me niet meer. Hun irritante houding tov nieuwe gasten wel.
Waar het mij om gaat dat wij hier een plaats verschaffen waar mensen graag komen, waar ze gelijkgezinden kunnen ontmoeten en waar ze zonder voortdurend snerende schampere opmerkingen te moeten aanhoren kunnen verblijven. Nu ook weer DSR met Luvienna, het is gewoon niet leuk, niet grappig.
Alleen maar vervelend, en als het maar doorgaat wordt het kwetsend. Het altijd maar iedereen de les willen lezen, DSR, Apiedapie ook, ik kan er niet goed meer tegen om daar, op een plek die ik mogelijk heb gemaakt, gelegenheid toe te verschaffen.
Jij kunt daar wel tegen en ik ook maar veel andere bezoekers niet.
Zoals gezegd bezoekersaantallen interesseren me niet meer. Dit blog is wat het is.
Mensen als Willem en Afzender enzo konden ook kritisch zijn, maar altijd op een leuke manier.
Ik wil niemand censureren maar ik wil voorkomen dat bij goede mensen de dag verpest wordt door (soms) kwaadaardige bezoekers. Ik voel me echt bezwaard, sinds Miep, en sinds Apiedapie (ook op ‘Tijdbom’) is de maat vol of zo. Het is tegenwoordig bijna iedere dag raak.
Modereren is daar een goede oplossing voor. Als het te gek wordt, worden ze niet doorgelaten.
Begrijp je wat ik bedoel? Is een compromis mogelijk tussen ons?
Na jarenlang in het buitenland te hebben gewoond, fietste ik onlangs met het mooie weer over de heide. In de verte zag ik naast het fietspad twee jonge vrouwen lopen. Toen ik hen passeerde riepen zij: „Willem, Willem!” Hé, dacht ik in een flits, wat leuk dat moeten vriendinnen van mijn dochter zijn. Dat zij mij nog herkennen! Ik stopte en keek om en op hetzelfde moment kwam er een labrador aanrennen met de naam Willem. Een illusie rijker fietste ik weer door.
Willem Stephan
Mailwisseling september 2013 tussen HR en JdW
HR – 27 sep. 2013 17:35
Ook ik begrijp wat je bedoelt maar in feite gaat dat afkatten en elkaar de les lezen al jaren zo. Daar is de laatste tijd weinig verandering in gekomen. De meeste zijn daar ook aan gewend. Ik heb het nog even bij Luvienna gecheckt maar zij kan zich om de opmerking van DSR absoluut niet druk maken.
Probleem is ook dat het is nog maar een heel klein clubje is en zonder DSR hou je dan nog minder over. De heibel die hij veroorzaakt zorgt ook voor leven in de brouwerij. Ilona, Pawi, Bertje, Ad Hok, Luvienna, allemaal bijzonder aardige mensen maar onderling zie je weinig interactie. Ik denk ook niet dat als DSR verdwijnt er plotseling levendige discussies ontstaan.
Wat voor compromis had je in gedachte? Ik kan me nog herinneren wat een stampij DSR maakte toen hij in het verre verleden een keer gemodereerd werd. Daar ging je toen prima mee om door er de humor van in te blijven zien want het ging natuurlijk om helemaal niets. De toon is nu wel erg serieus geworden en er nu nog een spelletje van maken wordt moeilijk. Als je DSR zijn login afneemt zou hij het wel eens voor gezien kunnen houden.
NNN lijkt me minder een probleem, die zal denk ik niet eens de moeite nemen een login aan te vragen. Er is sowieso weinig animo voor een login, zo te zien.
Hoi Bint, lang niet van u gehoord! Nee, geen contact meer met JdW.
“De tijd van gaan is gekomen, lijkt me..”
Ach ja, dat is waar maar het in stand houden van dit blog kost me heel weinig moeite. Hooguit 15 minuten per dag en ik blijf er niet voor thuis.
JdW schrijft in zijn mail dat hij er acht jaar lang iedere dag mee bezig is geweest (enige uren zelfs, herinnering ik me nog) en dat hij daarom niet weg kon. Wat een straf en waarvoor al die inspanningen? Niemand die hem er nu nog dankbaar voor is.
Ik keek nog even bij de buren. DSR gebruikte “APD” in een reactie. Bas reageert daar als volgt op:
Even terzijde, ene Bint gebruikt elders ook het bijzonder ongebruikelijke en achterhaalde acronym “APD”. Toeval? Kan bijna niet …
Goeie god, wat is Bas toch een onnozelaar, zeker op het gebied van trollen. Ik kan u verzekeren, Bint is níet DSR.
Voor het eerst sinds het begin van de coronaperiode vindt onze redactievergadering weer live plaats op kantoor. Iedereen is blij dat men niet meer naar schermpjes hoeft te kijken en alle collega’s in 3D ziet. Dat was alweer ruim tweeënhalf jaar geleden. De herfstgolf lijkt voorbij. Na afloop gaat men samen lunchen in de kantine. Maar niet iedereen. „Ik ga weer naar huis”, zegt de collega, die de hele vergadering naast me zat, terwijl ze haar tas en jas pakt. „Mijn zoontje zit thuis met corona.”
Hugo Hoes
We gaan hier gestaag door met het ophalen van herinneringen. Sommige mensen zijn fel tégen het ophalen van herinneringen, die willen uitsluitend vooruitkijken en daar valt ook absoluut iets voor te zeggen. Want wat moet je met het verleden, wat heb je eraan?
JdW gebruikt in deze mail de irritante afkorting BEEMKM (bedenk eens een mooie kop mensen). De voorloper van de AVV.
JdW – 29 sep. 2013 01:03
Inderdaad gaat het al heel lang zo maar nu is het minder leuk.
Het kan ook zijn dat ik na een jaar of acht gewoon genoeg heb gehad. Van het het gesneer en geschamper en gezeur.
Ik wil niet meer in dit gezelschap verkeren, daar komt het eigenlijk op neer, denk ik.
Vergeet niet dat ik het een jaar of acht, iedere dag gedaan heb. Ik kan en kon niet weg. geen dag overgeslagen.
En nu wil ik dat niet meer voor ze doen.
Een goede mogelijkheid zou zijn als je Blogsems aan het werk krijgt op WordPress. Is dan helemaal van jou, als je wilt. Met BEEMKM en ikje als je wilt.
Drasties laat ik dan gewoon hier. Ga ik weer doen wat ik leuk vind. Af en toe, met moderatie. Gewoon als historisch document. En voor mijn kids bijvoorbeeld.
Komt zoals gezegd bij dat ik het nu al druk heb, maar over een paar weken mogelijk nog veel drukker.
Luvienna wil graag een login, lukt dat? Als het gemakkelijk is maak maar gewoon 1 aan voor anderen ook als riverside, pawi, jaju, bertje, ad hok, afzender, willem, plopje, indra, denachtzelve. Zijn er nog best veel eigenlijk. Zie koppenklassement.
Niet voor apie, dsr en NNN dus.
De kale man stond zoals elke dag luid bellend op het perron. Hij sprak over doelstellingen, risico-analyses en opschalen. Na een paar minuten sloot hij af: „En volgende maand is mijn ondergebit aan de beurt.”
Mijke van Wijk
Afijn, bij de buren wordt de JdW feuilleton nauwlettend gevolgd. Zie ik aan de bezoekersstatistieken. Bas moet natuurlijk het belang downplayen maar is daarin wel heel tegenstrijdig: Het boeit niet maar het heeft ook amusementswaarde.
Van DSR weet ik met zekerheid dat hij dit blog elke dag bezoekt. Mag natuurlijk maar doe dan niet net alsof je geen interesse hebt en hou eens op met de onwaarheid (leugen klinkt zo hard) dat je hier een ban hebt. Die ban heb je níet. Je wordt gemodereerd (vanwege de smerige pertinente leugen dat je IP-adres door mij is geopenbaard).
••••••••
Snel door met de JdW feuilleton. De naam “blogsem” komt daarin voorbij (blogsems moest een multi-blogsite worden). APD en JdW hebben over die naam een heftig conflict gehad. APD had de naam “blogsems” bedacht en JdW heeft toen achter zijn rug de domeinnaam “blogsem” laten vastleggen. Beide heren dachten aan die multi-blogsite veel geld te kunnen verdienen 🙂
JdW – 29 sep. 2013 01:05
Hi HR.
pawi, mk en afzender hebben ook een login aangevraagd.
Groet JdeW.
HR- 30 sep. 2013 09:50
Hoi JdW,
Met deze crisis Blogsems actief te maken lijkt me geen goed idee. De verwarring zal compleet zijn.
Wel of niet modereren: NNN is rustig de laatste tijd, die hoef je niet te modereren. Blijft alleen DSR over, die gebruikt al een login.
Wat is dan op het moment jouw grootste struikelblok? Wil je het liefst DSR zijn login afnemen?
Groet, HR
JdW – 30 sep. 2013 13:19
Mijn grootste struikelblok is dat ik niet meer mijn tijd met deze mensen wil doorbrengen.
Eigenlijk wil ik helemaal geen tijd en energie en geld meer besteden aan het vermaken van mensen als dsr, apiedapie en een fiks aantal andere zeikerds.
Ik heb er totaal geen plezier meer in, het is een last geworden.
Ik heb ze ook de kans gegeven zelf wat bij te dragen, foto’s bv, maar nee hoor. Behalve ilona en Luvienna, de schatten, bijna niemand. Ook niemand die het echt voor me opnam trouwens.
Spijtig voor de aardige mensen. Maar ik heb besloten mijn weinige vrije tijd liever te besteden aan vrienden, familie en mijn kids.
Dus dit is een ideaal moment om ze over te hevelen naar ergens anders. Sterker het is het enige moment. Maak anders gewoon een simpel blogje, waar je ikje beemk enzo doet. Zonder ieder hun eigen blog.
Ik kijk het nog even aan maar ik denk dat het hier binnenkort afgelopen is. Drasties blijft gewoon in de lucht, mensen kunnen hun stukken zien van hun site en (eventueel) kopiëren naar hun eigen blog als ze willen.
Het is mooi geweest, de karavaan trekt door.
HR- 1 okt. 2013 10:25
Hoi JdW,
Je hebt er helemaal genoeg van, dat is me wel duidelijk. Het herinnert me aan een mooi bankje rond een boom voor het (voormalige) filmmuseum in het Vondelpark, ik fietste er langs op weg naar mijn werk. Op dat bankje hielden zich zwervers en psychiatrische patiënten op die voorbijgangers lastig vielen. ‘s Morgens vaak al met een fles bier in de hand. Sommigen stonden in zichzelf te oreren (rsb!), er zaten ook vrouwen bij. Een ongeregeld zooitje, de politie hield de zaak nauwlettend in de gaten. Nu zitten ze er overigens niet meer. Er zullen te veel klachten zijn binnen gekomen. Leek me vooral niet leuk voor die hippe Amsterdam Zuid vrouwen om langs dat bankje te moeten joggen.
Om de vergelijking af te maken. Jij hebt genoeg van dat stelletje ongeregeld. Je hebt er altijd voor gezorgd je niet in de ruzies te mengen maar nu heeft de ergste dronkenlap je met een mes aangevallen en niemand is je te hulp gesneld. Geen dankbaarheid voor het werk dat je erin gestopt hebt, het bankje, de prachtige vijver en spuitende fontein. Ze hebben alleen maar kritiek. Je wilt nu niks meer met ze te maken hebben. Het liefste wil je dat ze verhuizen naar een ander park en je bent nog zo genereus om dat te financieren.
Terug naar de realiteit. Als jij drasties echt stopzet dan zal ik wel móeten (de zaak op Blogsems voortzetten). Ten eerste zou ik al die zwervers gaan missen (DSR pesten is mijn lust en mijn leven, verschillende heb ik persoonlijk ontmoet, Willem, Ad Hok, JJ, Apie, DSR etc.). Ten tweede zou ik niet graag zien dat Apie in het gat duikt dat wordt achterlaten bij het sluiten van drasties. Apie zou dat prachtig vinden maar dat gun ik hem niet.
Al maanden ben ik niet met blogsems bezig geweest. De kennis die ik heb opgedaan is al bijna vergeten. Blogsems zal opnieuw opgezet moeten worden. Dat is veel werk en ik heb ook andere zaken aan de hand. Al te lang wil ik niet achter de PC zitten want dan krijg ik last van mijn ogen. Hoe sneller het moet gebeuren hoe provisorischer het zal zijn met als resultaat een hoop gekanker en kritiek en geen dankbaarheid.
Kort samengevat, ik wil het wel doen maar jij kunt nog altijd van gedachte veranderen.
P.S. Ik heb logins aangemaakt voor Bertje, Luvienna, Afzender, Willem, mk, pawi.
Hoogbegaafd
Een hoogbegaafde leerling in groep acht maakt zich niet geliefd bij zijn klasgenoten. Hij weet alles veel sneller en beter en laat dat goed merken. Wanneer hij even alleen in het lokaal is, zeg ik hem dat het niet nodig is om zijn kennis zo te ventileren. Ik weet toch wel dat hij knap is en alles weet. Je moet maar wat bescheidener doen. Onmiddellijk kwam zijn antwoord: „Juf, bescheidenheid is verkapte hoogmoed.”
Freddy van Leeuwen
Het is maandag, met de wekelijkse herhaling van de ikjes en het geniale panel commentaar:
Bas: “En toen moest het nog zaterdag worden, zo reutelt zo’n intro maar door.”
DSR: “Plichtmatig en slapjes. Het introotje is er prima mee samengevat.”
Bas deelt, bij gebrek aan content, steeds vaker muziekvideo’s: “Het wordt inmiddels een muzikaal introotje, dus hopla, ik gooi er nog maar eentje in.””
Beste Bas, geloof me, niemand, echt niemand zit op jouw muzikale voorkeur te wachten. Zo jaag je mensen alleen maar weg.
LikeLike
Heeft-ie zeker alvast van tevoren opgezocht.
LikeGeliked door 2 people
Rituelen
Dagje uit op de Veluwe. We treffen een groep jachthoornblazers bij het bezoekerscentrum. De blazers leggen geduldig aan het publiek de rituelen bij de jacht uit. Dat het geluid van de jachthoorn een laatste eer voor het wild is, en dat ieder dier een geluid heeft. Ze laten een paar dieren horen. „Welk dier wilt u nu horen”, is de vraag aan het publiek. Antwoord volgt meteen: „De wolf.” „Die hebben we niet”, zegt de woordvoerder van de jachthoornblazers. Na een korte stilte: „Nog niet.”
Ilse Harmelink
DSR neemt de moeite het geestdodende intro van maandag voor een tweede keer te lezen. Je moet er maar zin in hebben. Hij duikt deze werkelijk walgelijk zin op:
••••••••••••
Er zijn in elk geval een paar mensen nieuwsgierig naar mijn herinneringen aan JdW. De komende dagen gaan we daarom gezellig door met het ophalen van die herinneringen.
JdW raakte in 2013 dusdanig gefrustreerd door alle kritiek op drasties, dat hij volledige moderatie invoerde. (Hij vroeg Luvienna als moderator maar die weigerde omdat ze dan ook DSR moest modereren).
26 sep. 2013 schreef JdW het volgende:
Mijn antwoord op zijn mail zal ik morgen plaatsen.
LikeGeliked door 1 persoon
Mollen
Laatst een week opgepast op de boerderij van vrienden. Zij gingen op vakantie en wij waren aan het oppassen, op de schapen, de varkens en de kippen. Helemaal biologisch, de varkens wroeten in de modder. De tweede dag spoten de buurboeren gif op hun weilanden en een dag later kwamen er allemaal molshopen in ons gras. We belden onze vrienden. „Oh, dat is elk jaar, alle mollen vluchten dan naar ons, laat ze maar lekker, wij zijn hun vluchtheuveltje.”
Tim Walrave
Mailwisseling september 2013 tussen HR en JdW
HR – 26 sep. 2013 18:02
JdW – 27 sep. 2013 01:20
LikeGeliked door 2 people
Labrador
Na jarenlang in het buitenland te hebben gewoond, fietste ik onlangs met het mooie weer over de heide. In de verte zag ik naast het fietspad twee jonge vrouwen lopen. Toen ik hen passeerde riepen zij: „Willem, Willem!” Hé, dacht ik in een flits, wat leuk dat moeten vriendinnen van mijn dochter zijn. Dat zij mij nog herkennen! Ik stopte en keek om en op hetzelfde moment kwam er een labrador aanrennen met de naam Willem. Een illusie rijker fietste ik weer door.
Willem Stephan
Mailwisseling september 2013 tussen HR en JdW
HR – 27 sep. 2013 17:35
LikeGeliked door 1 persoon
Heer Rozenwater is momenteel wel heel erg met het verleden bezig. Hebt u nog contact met Jan de Wit?
De opmerking van APD over Cherson vind ik ronduit beschamend en wat men ook van DSR vindt, hij komt in ieder geval voor zijn mening uit!
Het is op beide blogs een gezapige dooie boel. De tijd van gaan is gekomen, lijkt me..
LikeLike
Hoi Bint, lang niet van u gehoord! Nee, geen contact meer met JdW.
Ach ja, dat is waar maar het in stand houden van dit blog kost me heel weinig moeite. Hooguit 15 minuten per dag en ik blijf er niet voor thuis.
JdW schrijft in zijn mail dat hij er acht jaar lang iedere dag mee bezig is geweest (enige uren zelfs, herinnering ik me nog) en dat hij daarom niet weg kon. Wat een straf en waarvoor al die inspanningen? Niemand die hem er nu nog dankbaar voor is.
Ik keek nog even bij de buren. DSR gebruikte “APD” in een reactie. Bas reageert daar als volgt op:
Goeie god, wat is Bas toch een onnozelaar, zeker op het gebied van trollen. Ik kan u verzekeren, Bint is níet DSR.
LikeLike
Live
Voor het eerst sinds het begin van de coronaperiode vindt onze redactievergadering weer live plaats op kantoor. Iedereen is blij dat men niet meer naar schermpjes hoeft te kijken en alle collega’s in 3D ziet. Dat was alweer ruim tweeënhalf jaar geleden. De herfstgolf lijkt voorbij. Na afloop gaat men samen lunchen in de kantine. Maar niet iedereen. „Ik ga weer naar huis”, zegt de collega, die de hele vergadering naast me zat, terwijl ze haar tas en jas pakt. „Mijn zoontje zit thuis met corona.”
Hugo Hoes
We gaan hier gestaag door met het ophalen van herinneringen. Sommige mensen zijn fel tégen het ophalen van herinneringen, die willen uitsluitend vooruitkijken en daar valt ook absoluut iets voor te zeggen. Want wat moet je met het verleden, wat heb je eraan?
JdW gebruikt in deze mail de irritante afkorting BEEMKM (bedenk eens een mooie kop mensen). De voorloper van de AVV.
JdW – 29 sep. 2013 01:03
LikeGeliked door 2 people
JdW ik ken hem niet maar ik begrijp hem volkomen, lijkt me aardige vent
LikeGeliked door 2 people
Opschalen
De kale man stond zoals elke dag luid bellend op het perron. Hij sprak over doelstellingen, risico-analyses en opschalen. Na een paar minuten sloot hij af: „En volgende maand is mijn ondergebit aan de beurt.”
Mijke van Wijk
Afijn, bij de buren wordt de JdW feuilleton nauwlettend gevolgd. Zie ik aan de bezoekersstatistieken. Bas moet natuurlijk het belang downplayen maar is daarin wel heel tegenstrijdig: Het boeit niet maar het heeft ook amusementswaarde.
Van DSR weet ik met zekerheid dat hij dit blog elke dag bezoekt. Mag natuurlijk maar doe dan niet net alsof je geen interesse hebt en hou eens op met de onwaarheid (leugen klinkt zo hard) dat je hier een ban hebt. Die ban heb je níet. Je wordt gemodereerd (vanwege de smerige pertinente leugen dat je IP-adres door mij is geopenbaard).
••••••••
Snel door met de JdW feuilleton. De naam “blogsem” komt daarin voorbij (blogsems moest een multi-blogsite worden). APD en JdW hebben over die naam een heftig conflict gehad. APD had de naam “blogsems” bedacht en JdW heeft toen achter zijn rug de domeinnaam “blogsem” laten vastleggen. Beide heren dachten aan die multi-blogsite veel geld te kunnen verdienen 🙂
JdW – 29 sep. 2013 01:05
HR- 30 sep. 2013 09:50
JdW – 30 sep. 2013 13:19
HR- 1 okt. 2013 10:25
LikeGeliked door 2 people