Normaal staat een schuchtere mevrouw uit het dorp met een rammelende collectebus voor de deur. Nu staan er ineens twee frisse jongedames in strakke, rode outfit van de Hartstichting. Met een grapje, een informatief verhaaltje over het belang van hart- en vaatonderzoek en een stralende lach wordt mij gevraagd een incassomachtiging te tekenen.
Ik zeg overdonderd 10 euro toe (meer dan ik normaal in een collectebus stop). „Maak er toch tweemaal 7,50 euro van, dan draagt u echt wat bij!” Ik haak net op tijd af en kijk uit naar de mevrouw uit het dorp.
De gezinsvakanties zijn altijd een moment waarop naast toeristische uitstapjes, tijdens het diner stevig wordt gediscussieerd. Nu de kids wat ouder zijn doen ze volop mee.
We krijgen een discussie over mijn (gebrek aan) subtiliteit. Het loopt hoog op. Het loopt nog hoger op. „Zal ik dan maar vast naar het hotel gaan?”, vraag ik als heel de tafel zich tegen mij keert, waarop dochterlief verschrikt opkijkt en zegt:
Het gebruik van “dochterlief” of “zoonlief” neemt in dit soort verhaaltjes de laatste tijd zienderogen toe. “The kids” mag overigens niet meer maar John heeft daar blijkbaar maling aan.
Van mij mag alles overigens, ik signaleer alleen maar.
De gezinsvakanties zijn altijd een moment, moet zijn: momenten
En die discussies voltrekken zich heus niet in elk gezin, wel of niet op vakantie. naast toeristische uitstapjes: kan weg (gebrek aan): weg! ?”,: komma weg vraag ik: komma wel
dochterlief: brrr… Knieriem: Broekriem maar vast aanhalen.
De omgang met de medemens verloopt steeds stroever als we de Ik-jes moeten geloven. In beide afleveringen wordt de pointe erdoor overstemd. Het zal voor een deel te maken hebben met internet op de telefoontjes, wat een cultuur van jachtige vlotheid in de hand werkt, waarbij de jonkheid de boventoon voert en niet aarzelt om de ouderen schamper tegemoet te treden.
Die vader zou trouwens een goeie blogbaas zijn, qua temperament.
Eindoordeel over beide gevalletjes: 4.5+ (zegge: viereneenhalfplus)
Op de stoep voor AH zijn vakken geschilderd om je fiets in te parkeren. Maar de looppaadjes tussen die vakken staan eveneens vol, zodat slechte lopers – zoals ik momenteel – met hun halfje bruin en sperzieboontjes een lange omweg moeten maken.
Hangend in mijn krukken vraag ik een knul die op het punt staat met zijn scooter zo’n looppad te blokkeren of hij misschien rekening wil houden met slechte lopers. Wanneer hij mij opmerkt en tot hem doordringt wat ik hem voor de derde keer vraag, antwoordt hij: „Daar ben ik helemaal niet mee bezig.”
Hij trekt zijn scooter op de standaard en gaat AH binnen.
Ik-jes waarbij kennelijk een plattgrondje nodig is, dienen als zodanig te worden aangeleverd en afgedrukt. Of had het gewoon op ‘onbeschoft jongmens wil niet aan de kant voor hinkepoot’ gehouden.
De inzender is overigens een veelpleegster. Volgens haar website is ze ‘columniste’ voor NRC, maar als dat is gebaseerd op de Ik-jes, zou dat een CV-vervalsing zijn die zelfs een minister van staat ten val zou brengen.
Eindoordeel: 3 (zegge: drie)
Pardon & herstel: de inzender heeft toch meer op haar NRC-kerfstok dan de Ik-jes.
Het is maar goed dat DSR altijd zo zorgvuldig zijn woorden kiest, met voldoende en ruimhartige voorbehouden, zodat een ongemakkelijke situatie daarmee is voorkomen.
Opvallend dat je wel de achtergrond van de inzender weet te googlen (zij het slordig) maar niet de herkomst van een AVV terwijl dat in wezen eenvoudiger is.
Dat is omdat ik me niet voor je kannetje wil laten spannen. Het bent een halfslachtige gastheer: je schenkt een kopje koffie maar melk en suiker moet men zelf maar meenemen.
Regelmatig fiets ik een rondje door de polder. In het weekend word ik vaak ingehaald door een lange slinger van semi-wielrenners die de vaart erin houden. Voor hen ben ik een obstakel. Bij gebrek aan een fietsbel kondigen de voorste gelederen hun komst meestal aan met een onnavolgbare, onuitsprekelijke oerkreet.
Onlangs hoorde ik een melodieuzer variant, met een knipoog naar Herman van Veen. In de verte klonk het zachtjes, naarmate ze dichterbij kwamen zwol het aan: „Opzij, opzij, opzij, maak plaats, maak plaats, maak plaats, wij hebben ongelofelijke haast…”
‘…met een knipoog naar…’ -bareuh….- ’t zal maar niet begrepen worden….
Wat moet een theekransje van recente Ik-jesinzenders onnoemelijk saai zijn: ouwelijk, krakkemikkig, sloom en aan de kant staand. En natuurlijk dat eeuwige uitleggen.
Eindoordeel: 3 (zegge: drie)
Een beetje meer respect voor de naoorlogse generatie, die van Nederland één van de mooiste en gelukkigste landen ter wereld heeft gemaakt, zou een stuk gepaster zijn.
DSR behoort ook tot de naoorlogse generatie, maar laat zih daar niet op voorstaan.
HR zal waarschijnlijk de wederopbouwgeneratie op het oog hebben gehad, maar die zijn praktisch uitgestorven. De ouwelijke Ik-jes zijn de babyboomers, denkelijk een van de grootste groep opvreters sinds de achttiende eeuwse regenten, die van allerlei ambtjes profiteerden.
Uiteraard bedoelde ik de babyboomers (een demografische term, waarmee verwezen wordt naar de geboortegolf die in veel West-Europese landen en de Verenigde Staten optrad vlak na de Tweede Wereldoorlog).
Een intense haat spreekt uit DSR’s omschrijving van deze groep (“denkelijk een van de grootste groep opvreters sinds de achttiende eeuwse regenten, die van allerlei ambtjes profiteerden”). DSR heeft overduidelijk ongelijk want in alle statistieken behoort Nederland tot de allergelukkigste landen ter wereld (en dat kun je die babyboomers niet kwalijk nemen). Vanwaar toch die intense haat? Een soort uitgestelde vadermoord? Is DSR te vaak door een slimme babyboomer op zijn nummer gezet? Heeft hij daar een trauma aan overgehouden?
DSR zou zich eindelijk eens moeten richten op de ECHTE problemen van deze wereld. Mij dunkt, die zijn er genoeg.
DSR is geenszins vervuld met haat voor wie of wat dan ook. Haten zou overigens betekenen dat je je een oordeel aanmatigt over je evennaasten dat je als medeschepsel in Adam helemaal niet toekomt.
Dat laat onverlet dat de babyboomers bepaalt geen opbeurende uitwerking hebben op de Ik-jes van de laatste tijd – en het wordt alleen maar erger. Immers, hetzelfde brute demografische overwicht waarmee men allerlei voordeeltjes heeft afgedwongen (om die vervolgens weer af te schaffen voor de volgende generaties toen de koek op was, waarbij de babyboombelangen uiteraard zoveel mogelijk werden ontzien), zal er ook toe lijden dat de Ik-jes steeds meer een kroniek zullen worden van verouderend, geborneerd Nederland, met de reikwijdte van een blokkerende rolator.
@HR
Dat je een luie donder bent, dat wisten we al. Althans, als het je uitkomt. Met andere dingen, zoals de bingo, is je inzet wel voorbeeldig. Dacht dat de kunstrubriek je aan het hart ging, maar het lijkt je uiteindelijk maar matig te boeien.
Wat betreft de Ik-jesbespreking kun je beter naar jezelf kijken met je ‘Grappig Ik-je’ en dat is het dan.
De kunstrubriek gaat me zeer aan het hart maar ik heb het druk, druk, druk. AVV research erbij doen gaat echt niet lukken hoor. Een mens moet zijn prioriteiten stellen.
“Wat betreft de Ik-jesbespreking kun je beter naar jezelf kijken met je ‘Grappig Ik-je’ en dat is het dan.”
Kan ik toch niks aan doen dat ik het een grappig ikje vind? Die oerkreet heb ik vaak gehoord en ik stelde me in plaats daarvan zo’n aanzwellend „Opzij, opzij, opzij” voor. Lijkt me een leuke ervaring. Daar liet ik het niet bij, ik breng ook nog iets interessants onder de aandacht: zijn er misschien meer die moeite hebben met snel achter elkaar “maak plaats, maak plaats, maak plaats” te zeggen?
Je weet toch wel wat je plaatst? Weinig tot geen moeite om artiest, titel en jaartal te vermelden, dunkt me.
Niet alleen moeten we onze eigen melk en suiker meebregen, je laat ons ook met blote vingers roeren.
Wat betreft het Ik-je: je kunt ’t eenvoudigweg niet maken om zo’n simpele-zielenmening ten beste te geven zonder enige toelichting. Uiteindelijk kwam deze wel, maar de volgende keer graag spontaan.
De koffie en het kopje waarin het geserveerd wordt is gratis, en dan heeft ins rechtertje nog eisen en kapsones ook? Waarom ook niet meteen de appeltaart (met slagroom en vork en schotel, het zitje in de zon maar wel met parasol en een gezellig uitzicht) geëist?
@HR
Waarom heb je slaafs het duimpjes-systeem van APD overgenomen (alleen maar duimpjes op, voor degenen die zich laten geregistreren)?
Had eigenlijk wel van je verwacht dat je de keuze tot het uiten van andere emoties dan mild-glimlachende blijdschappelijkheid bij de reageerders (alle reageerders, niet slechts zij die zih laten registreren) aan je reageerders zou aanbieden.
@L
Het gaat er niet om dat ’t van meer-meer-meer moet, maar het basispakketje dat wordt geboden, mag toch wel compleet zijn?
Over andere dingen waar HR te lui voor is, zoals een weekoverzicht, zul je DSR niet horen klagen, want dat is niet-essentiele luxe. Maar dat Kunstblog, dat ie zelf is begonnen, mag toch wel een beetje netjes worden afgeleverd, zonder uitstekende spijkers e.d.?
@DSR, je vraag vereist een waarschijnlijk niet aan jou besteed ingewikkeld antwoord. Apie gebruikt WordPress.org en ik maak gebruik van WordPress.com. Lees hier eerst eens wat het verschil is:
@DSR
‘een van de grootste groep opvreters sinds de achttiende eeuwse regenten, die van allerlei ambtjes profiteerden’ Dat klinkt mij toch wel als een oordeel in de oren.
Een typisch gevalletje van flagrante discriminatie. Eervolle burgers die hun leven lang keihard gewerkt hebben wegzetten als uitvreters, burgers die er mede voor gezorgd hebben dat Nederland behoort tot de allergelukkigste landen. Uitermate schandelijk. Stel dat je Marokkanen wegzet als de grootste groep opvreters dan krijg je geheid een proces aan je broek.
Is die NSB-d’rbijlapmentaliteit van voor of na de oorlog?
DSR’s vraag blijft overigens onbeantwoord.
Rozenwater leidt trouwens aan de APD-kwaal DSR woorden in de mond te leggen. De babyboomers zijn geen uitvreters en ok niet lui. Keihard heeft men gewerkt de eigen generatie te bevoordelen, totop de huidige dag.
DSR, je mag alles zeggen op dit blog maar het moet wel binnen het wettelijk toegestane kader blijven. Jij zet ALLE leden van een groep negatief weg (opvreters of uitvreters, maakt niets uit). Een duidelijk geval van discriminatie.
Discriminatie melden is natuurlijk geen NSB-gedrag. Iemand ten onrechte beschuldigen van NSB-gedrag is daarentegen wel weer zeer kwalijk en zelfs strafbaar. Ebru Umar is daarvoor aangeklaagd. Eens zien hoe die klacht wordt afgehandeld. Je zult nog wel merken of onze discussie een juridisch staartje krijgt.
DSR discrimineert niemand. Zegt hij dat babyboomers voortaan maar achter in de bus moeten gaan zitten? Of opstaan voor de door hen vernaggelde jongere generaties?
Oproepen je evennaasten erbij te lappen zijn NSB-gedrag ten top en HR onderscheidt zich niet voor het eerst uiterst ongunstig in deze. ZIjn reactie kan slechts voortkomen uit het feit dat hij zich aangesproken voelt.
Hij kan beter een mooi samenvattinkje maken van hetgeen hier de afgelopen week de revue is gepasseerd.
„Wat is dat?”, vraagt de zevenjarige dochter van mijn vriendin. Ze wijst naar mijn oude typemachine. Ik vertel haar dat het een soort computer is. „Hoe dan?”, wil ze weten. Ik pak een A4’tje en draai het papier op de rol van de typemachine. „Tik maar op de letters”, zeg ik.
Ze kijkt me nieuwsgierig aan. Voorzichtig gaat haar pink naar de letter F. Ze drukt erop, kijkt verwonderd naar het hamertje dat de F in het papier drukt. Vervolgens slaat ze op andere letters en maakt ze zinnen. „Wauw, mam. Dat wil ik ook. Hoef je nooit meer naar de printer te lopen.”
Toch heb ik een ernstig vermoeden dat typemachines, in tegenstelling tot bijvoorbeeld ‘vinyl’ (wat ik ken onder de naam LP e.d.) geen gigantische comeback gaat maken. Hoewel ik voor mijn geestesoog wel DSR achter zo’n klassieker zie zitten. Maar dat deed hij dan altijd al.
Zie eerdere Eindoordelen over ouwigheid alsallesoverwoekend thema. De laatste zin maakt iets goed, maar ’t zou ook wel een mopje kunnen zijn.
Eindoordeel: 6.5 (zegge: zeseneenhalf)
Met een glimlach las ik afgelopen zaterdag het artikel van Ian Buruma over de soms dwaze en opvallende haarstijl van populistische politici. Leuke voorbeelden, maar dat het soort kapsel ook in het gewone volksgevoel een rol speelt, werd me enkele weken eerder duidelijk gemaakt.
In de revalidatiekliniek in Amsterdam waar ik tijdelijk verblijf, bevindt zich een ratjetoe van mensen, waarbij vooral Amsterdammers de boventoon voeren, zeker tijdens de gezamenlijke maaltijden. Mij wordt gevraagd waar ik vandaan kom. Als ik aarzel en de wedervraag stel of ik met meer dan 25 Amsterdamse jaren me een Amsterdammer mag noemen, krijg ik meteen het rake antwoord van een geboren en getogen Amsterdamse:
„Jij hebt een veel te bekakt accent om ooit als Amsterdammer te worden gezien. En bovendien heb je een typisch VVD-kapsel dat niet past bij onze stad!”
Weer veel te veel inleiding en uitleg bij een uiterst magere pointe, het Grote Euvel van de afgelopen week. Door de inhoud en vooral schrijfstijl is DSR ertoe geneigd de spreker vokomen gelijk te geven. En uiteraard is de verteller weer een wormstekige krakkemik- miijn koninkrijk voor een Ik-je verteld door een jong, vitaal persoon!
Eindoordeel: 3- (zegge: driemin)
Nog steeds ben ik niet helemaal bekomen van die ‘kruidige kenschetsing van de waarheid’ inzake de op- dan wel uitvretende generatie babyboomers.
Ik dacht nog wel dat we goed bezig waren. Als babyboomers. We hebben de Ikjes op de kaart gezet.
Op zich is de babyboomers niets menselijk vreemd, maar het is voor de latere generaties niet altijd even makkelijk om na de doortocht van zo’n hemelsverduisterende zwerm bidsprinkhanen nog een graantje mee te kunnen pikken.
Het door B. aangevoerde voorbeeld van de Ik-jes is veelzeggend. Op de kaart gezet, allicht – maar men weigert door te schuiven. Alsof je bij een all-you-can-eat-buffet achter een groep Russen aanschuift, zeg maar.
DSR gaat van kwaad tot erger. Werden de babyboomers eerst nog uitvreters genoemd, nu vergelijkt hij deze generatie met een sprinkhanenplaag. Hij begrijpt gelukkig nog wel dat je die plaag niet met DDT te lijf kunt gaan maar vraagt zich wel zeer verongelijkt af waarom die BB’s niet netjes ruim baan voor hem hebben gemaakt. Na van Nederland één van mooiste en beschaafdste landen ter wereld te hebben gemaakt moeten ze als het aan DSR ligt maar beter voor euthanasie kiezen.
En wat is die DSR in zijn leven nu eigenlijk te kort gekomen?
De grondvesten van de verzorgingsstaat zijn gelegd door de ouders van de babyboomers. Vervolgens dijdde die zo uit dat de babyboomers zich na het genieten van de copieuze voordelen, zich hebben beziggehouden met de ontmanteling, waarbij de lasten voornamelijk bij de jongeren kwamen te iiggen. De weg van 68-er naar geborneerde NRC-lezer ging met weinig gewetensbezwaren gepaard.
De generaties na hen worden alderwege vernaggeld met hun pensioenen; de babyboomers hebben voor zichzelf gezorgd, evenals met de hypotheekrente-aftrek. De rekening wordt, net zoals die voor het milieu, doorgeschoven naar de volgende generaties. De vakbonden, verweven als ze ondanks hun afkalvend ledental nog steeds zijn met de zittende macht -die wel uitkijkt de ouderen te bruskeren, het heeft Brinkman de kop gekost- zijn verworden tot lobbyclub van de pensionados. Alleen maar grijze koppetjes boven die fluorhesjes.
Wat een sjagrijn zeg en even ingaan op mijn vraag wat DSR dan tekort is geschoten daar gaat ie aan voorbij. Lekker makkelijk hoor.
Dat we alles te danken hebben aan de opa’s en oma’s van de babyboomers is natuurlijk klinkklare onzin. Die generatie kende ook zijn lapzwansen en profiteurs. Je moet binnen elke generatie onderscheid maken tussen de harde werkers en de uitvreters. DSR heeft het prachtige en beschaafde Nederland mede te danken aan babyboomers die ook keihard gewerkt hebben. Als hij die nu eens even uit zijn vergelijking haalt zou ik het voor een deel nog wel met hem eens kunnen zijn maar nu is het alleen maar een ongenuanceerde tirade.
Lang geleden, tachtiger jaren kwam ik in het nachtleven van Amsterdam een bijzonder arrogante en vervelende vent tegen die openlijk beweerde een hekel te hebben aan oude mensen. Hij zag er toen nog flitsend en gezond uit maar het ging snel bergafwaarts met hem. Raakte aan de drugs en de drank. Nog nooit heb ik iemand zo snel en zo afschuwelijk zien aftakelen. Zover ik weet is hij korte tijd daarna overleden. DSR zou daar wellicht lering uit kunnen trekken.
Maar goed, ik moet hard aan het werk, computerstoring is opgelost, werk aan de winkel!
DSR is dol op oude mensen (en zij op hem trouwens) daar gaat het helemaal niet om.
Wat DSR tekort is gekomen, is een vraag die hij zelve niet zou stellen, aangezien hij weliswaar graag constateert maat niet klaagt, maar hij zal om HR-ent wil dan maar herhalen dat de post-babyboomers leven in een wereld met volgens vele wetenschappers aangetast klimaat, de pensioenpotten voor de jongeren zullen flink legen zijn omdat de ouderen van vandaag zich ruim bedienen en van de sociale zekerheid rest ons de kale botten.
Het lijkt erop dat de huidige generatie jongeren het slechter zal hebben dan de voorgaande. Daar zitten de babyboomers toch wel voor iets tussen, om het eens op z’n Vlaamse te zeggen. En aangezien ze even wijselijk als sluwvaardig voor een beperkt nageslacht hebben gezorgd, is deze demografische kluit een oppermachtig electoraal blok.
Melding van de directie: vanwege een computerstoring hebben AVV, DGI-bingo, Ikje-uitwijkplaats een vertraging opgelopen. Aan een oplossing wordt gewerkt.
Collecte
Normaal staat een schuchtere mevrouw uit het dorp met een rammelende collectebus voor de deur. Nu staan er ineens twee frisse jongedames in strakke, rode outfit van de Hartstichting. Met een grapje, een informatief verhaaltje over het belang van hart- en vaatonderzoek en een stralende lach wordt mij gevraagd een incassomachtiging te tekenen.
Ik zeg overdonderd 10 euro toe (meer dan ik normaal in een collectebus stop). „Maak er toch tweemaal 7,50 euro van, dan draagt u echt wat bij!” Ik haak net op tijd af en kijk uit naar de mevrouw uit het dorp.
Edwin Frei
LikeLike
Tja… En?
LikeLike
Tja, DSR?
LikeLike
Gezinsdiscussie
De gezinsvakanties zijn altijd een moment waarop naast toeristische uitstapjes, tijdens het diner stevig wordt gediscussieerd. Nu de kids wat ouder zijn doen ze volop mee.
We krijgen een discussie over mijn (gebrek aan) subtiliteit. Het loopt hoog op. Het loopt nog hoger op. „Zal ik dan maar vast naar het hotel gaan?”, vraag ik als heel de tafel zich tegen mij keert, waarop dochterlief verschrikt opkijkt en zegt:
„Nee pap, je moet eerst nog betalen.”
John T. Knieriem
LikeLike
Het gebruik van “dochterlief” of “zoonlief” neemt in dit soort verhaaltjes de laatste tijd zienderogen toe. “The kids” mag overigens niet meer maar John heeft daar blijkbaar maling aan.
Van mij mag alles overigens, ik signaleer alleen maar.
LikeLike
Een weinig subtiele opmerking van de dochter, zeker erfelijk
LikeGeliked door 1 persoon
Vader heeft flink geoefend op dit ikje, keurig onder woorden gebracht. ☺
Kids, dochterlief, ze halen de sjeu eruit
LikeLike
De gezinsvakanties zijn altijd een moment, moet zijn: momenten
En die discussies voltrekken zich heus niet in elk gezin, wel of niet op vakantie.
naast toeristische uitstapjes: kan weg
(gebrek aan): weg!
?”,: komma weg
vraag ik: komma wel
dochterlief: brrr…
Knieriem: Broekriem maar vast aanhalen.
LikeGeliked door 2 people
De omgang met de medemens verloopt steeds stroever als we de Ik-jes moeten geloven. In beide afleveringen wordt de pointe erdoor overstemd. Het zal voor een deel te maken hebben met internet op de telefoontjes, wat een cultuur van jachtige vlotheid in de hand werkt, waarbij de jonkheid de boventoon voert en niet aarzelt om de ouderen schamper tegemoet te treden.
Die vader zou trouwens een goeie blogbaas zijn, qua temperament.
Eindoordeel over beide gevalletjes: 4.5+ (zegge: viereneenhalfplus)
LikeGeliked door 1 persoon
‘kids’ brrrrr…
#jeukwoord, om het even op de door DSR zo geliefde socialmediamanier te zeggen.
LikeGeliked door 1 persoon
Niet mee bezig
Op de stoep voor AH zijn vakken geschilderd om je fiets in te parkeren. Maar de looppaadjes tussen die vakken staan eveneens vol, zodat slechte lopers – zoals ik momenteel – met hun halfje bruin en sperzieboontjes een lange omweg moeten maken.
Hangend in mijn krukken vraag ik een knul die op het punt staat met zijn scooter zo’n looppad te blokkeren of hij misschien rekening wil houden met slechte lopers. Wanneer hij mij opmerkt en tot hem doordringt wat ik hem voor de derde keer vraag, antwoordt hij: „Daar ben ik helemaal niet mee bezig.”
Hij trekt zijn scooter op de standaard en gaat AH binnen.
Monica Metz
LikeLike
De Ikjesafdeling begint op een klachtenbureau te lijken.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik-jes waarbij kennelijk een plattgrondje nodig is, dienen als zodanig te worden aangeleverd en afgedrukt. Of had het gewoon op ‘onbeschoft jongmens wil niet aan de kant voor hinkepoot’ gehouden.
De inzender is overigens een veelpleegster. Volgens haar website is ze ‘columniste’ voor NRC, maar als dat is gebaseerd op de Ik-jes, zou dat een CV-vervalsing zijn die zelfs een minister van staat ten val zou brengen.
Eindoordeel: 3 (zegge: drie)
LikeLike
Pardon & herstel: de inzender heeft toch meer op haar NRC-kerfstok dan de Ik-jes.
Het is maar goed dat DSR altijd zo zorgvuldig zijn woorden kiest, met voldoende en ruimhartige voorbehouden, zodat een ongemakkelijke situatie daarmee is voorkomen.
LikeLike
Opvallend dat je wel de achtergrond van de inzender weet te googlen (zij het slordig) maar niet de herkomst van een AVV terwijl dat in wezen eenvoudiger is.
LikeLike
Ons rechtertjes kunnen is strategisch bepaald. :-p
LikeLike
Dat is omdat ik me niet voor je kannetje wil laten spannen. Het bent een halfslachtige gastheer: je schenkt een kopje koffie maar melk en suiker moet men zelf maar meenemen.
LikeLike
‘…en hier moet U het mee doen. ‘
😉
LikeLike
Mijn verbinding is niet privé. .wat krijgen we nou weer??
LikeGeliked door 1 persoon
kannetje=karretje – uiteraard
LikeLike
En ‘Het’=’Je’, neem ik aan.
LikeLike
Schrijffoutje meer of minder, doen we niet moeilijk over. Zolang je maar fris van de lever en niet al te clichématig op de ikjes reageert.
Aangaande je melk en suiker verzoek, Ik zou ook wel een keertje achterover willen leunen, dat iemand anders míjn kopje koffie verzorgt.
LikeLike
Obstakel
Regelmatig fiets ik een rondje door de polder. In het weekend word ik vaak ingehaald door een lange slinger van semi-wielrenners die de vaart erin houden. Voor hen ben ik een obstakel. Bij gebrek aan een fietsbel kondigen de voorste gelederen hun komst meestal aan met een onnavolgbare, onuitsprekelijke oerkreet.
Onlangs hoorde ik een melodieuzer variant, met een knipoog naar Herman van Veen. In de verte klonk het zachtjes, naarmate ze dichterbij kwamen zwol het aan: „Opzij, opzij, opzij, maak plaats, maak plaats, maak plaats, wij hebben ongelofelijke haast…”
Maja Röder
LikeGeliked door 1 persoon
Maak plaats, maak plaats, maak plaats… ik kan dat niet snel achter elkaar zeggen.
Grappig ikje overigens.
LikeLike
‘…met een knipoog naar…’ -bareuh….- ’t zal maar niet begrepen worden….
Wat moet een theekransje van recente Ik-jesinzenders onnoemelijk saai zijn: ouwelijk, krakkemikkig, sloom en aan de kant staand. En natuurlijk dat eeuwige uitleggen.
Eindoordeel: 3 (zegge: drie)
LikeLike
Een beetje meer respect voor de naoorlogse generatie, die van Nederland één van de mooiste en gelukkigste landen ter wereld heeft gemaakt, zou een stuk gepaster zijn.
LikeLike
DSR behoort ook tot de naoorlogse generatie, maar laat zih daar niet op voorstaan.
HR zal waarschijnlijk de wederopbouwgeneratie op het oog hebben gehad, maar die zijn praktisch uitgestorven. De ouwelijke Ik-jes zijn de babyboomers, denkelijk een van de grootste groep opvreters sinds de achttiende eeuwse regenten, die van allerlei ambtjes profiteerden.
LikeLike
Uiteraard bedoelde ik de babyboomers (een demografische term, waarmee verwezen wordt naar de geboortegolf die in veel West-Europese landen en de Verenigde Staten optrad vlak na de Tweede Wereldoorlog).
Een intense haat spreekt uit DSR’s omschrijving van deze groep (“denkelijk een van de grootste groep opvreters sinds de achttiende eeuwse regenten, die van allerlei ambtjes profiteerden”). DSR heeft overduidelijk ongelijk want in alle statistieken behoort Nederland tot de allergelukkigste landen ter wereld (en dat kun je die babyboomers niet kwalijk nemen). Vanwaar toch die intense haat? Een soort uitgestelde vadermoord? Is DSR te vaak door een slimme babyboomer op zijn nummer gezet? Heeft hij daar een trauma aan overgehouden?
DSR zou zich eindelijk eens moeten richten op de ECHTE problemen van deze wereld. Mij dunkt, die zijn er genoeg.
LikeLike
DSR is geenszins vervuld met haat voor wie of wat dan ook. Haten zou overigens betekenen dat je je een oordeel aanmatigt over je evennaasten dat je als medeschepsel in Adam helemaal niet toekomt.
Dat laat onverlet dat de babyboomers bepaalt geen opbeurende uitwerking hebben op de Ik-jes van de laatste tijd – en het wordt alleen maar erger. Immers, hetzelfde brute demografische overwicht waarmee men allerlei voordeeltjes heeft afgedwongen (om die vervolgens weer af te schaffen voor de volgende generaties toen de koek op was, waarbij de babyboombelangen uiteraard zoveel mogelijk werden ontzien), zal er ook toe lijden dat de Ik-jes steeds meer een kroniek zullen worden van verouderend, geborneerd Nederland, met de reikwijdte van een blokkerende rolator.
LikeLike
@HR
Dat je een luie donder bent, dat wisten we al. Althans, als het je uitkomt. Met andere dingen, zoals de bingo, is je inzet wel voorbeeldig. Dacht dat de kunstrubriek je aan het hart ging, maar het lijkt je uiteindelijk maar matig te boeien.
Wat betreft de Ik-jesbespreking kun je beter naar jezelf kijken met je ‘Grappig Ik-je’ en dat is het dan.
LikeLike
De kunstrubriek gaat me zeer aan het hart maar ik heb het druk, druk, druk. AVV research erbij doen gaat echt niet lukken hoor. Een mens moet zijn prioriteiten stellen.
“Wat betreft de Ik-jesbespreking kun je beter naar jezelf kijken met je ‘Grappig Ik-je’ en dat is het dan.”
Kan ik toch niks aan doen dat ik het een grappig ikje vind? Die oerkreet heb ik vaak gehoord en ik stelde me in plaats daarvan zo’n aanzwellend „Opzij, opzij, opzij” voor. Lijkt me een leuke ervaring. Daar liet ik het niet bij, ik breng ook nog iets interessants onder de aandacht: zijn er misschien meer die moeite hebben met snel achter elkaar “maak plaats, maak plaats, maak plaats” te zeggen?
LikeLike
Ja, dat kan best lastig zijn. Maar als je even oefent gaat het makkelijker.
Zo heb ik ook (achter elkaar snel uitspreken):
Men can’t help acting on impulse
Ik wil het ik wil het ik wil het
BAM! NBM Infra
LikeLike
Je weet toch wel wat je plaatst? Weinig tot geen moeite om artiest, titel en jaartal te vermelden, dunkt me.
Niet alleen moeten we onze eigen melk en suiker meebregen, je laat ons ook met blote vingers roeren.
Wat betreft het Ik-je: je kunt ’t eenvoudigweg niet maken om zo’n simpele-zielenmening ten beste te geven zonder enige toelichting. Uiteindelijk kwam deze wel, maar de volgende keer graag spontaan.
LikeLike
De koffie en het kopje waarin het geserveerd wordt is gratis, en dan heeft ins rechtertje nog eisen en kapsones ook? Waarom ook niet meteen de appeltaart (met slagroom en vork en schotel, het zitje in de zon maar wel met parasol en een gezellig uitzicht) geëist?
LikeGeliked door 1 persoon
@HR
Waarom heb je slaafs het duimpjes-systeem van APD overgenomen (alleen maar duimpjes op, voor degenen die zich laten geregistreren)?
Had eigenlijk wel van je verwacht dat je de keuze tot het uiten van andere emoties dan mild-glimlachende blijdschappelijkheid bij de reageerders (alle reageerders, niet slechts zij die zih laten registreren) aan je reageerders zou aanbieden.
LikeLike
@L
Het gaat er niet om dat ’t van meer-meer-meer moet, maar het basispakketje dat wordt geboden, mag toch wel compleet zijn?
Over andere dingen waar HR te lui voor is, zoals een weekoverzicht, zul je DSR niet horen klagen, want dat is niet-essentiele luxe. Maar dat Kunstblog, dat ie zelf is begonnen, mag toch wel een beetje netjes worden afgeleverd, zonder uitstekende spijkers e.d.?
LikeLike
Misschien vindt HeRoWa het juist wel leuk te zien wat zijn publiek ervan maakt.
LikeGeliked door 1 persoon
Misschien – maar wat we totnutoe van hem hebben gehoord, wijst er vooral op dat ie er zelf gewoon geen zin an heeft.
LikeLike
Het duimpjes-systeem van WordPress.com kun je aan of uit zetten. Meer opties zijn er niet.
LikeLike
Bij APD waren er eerst zowel duimpjes-op als -neer. Of heeft WordPress die laatste mogelijkheid afgeschaft?
LikeLike
@DSR, je vraag vereist een waarschijnlijk niet aan jou besteed ingewikkeld antwoord. Apie gebruikt WordPress.org en ik maak gebruik van WordPress.com. Lees hier eerst eens wat het verschil is:
https://en.support.wordpress.com/com-vs-org/
Duimpjes-neer vereist een plugin die niet gebruikt kan worden met WordPress.com.
LikeLike
@DSR
‘een van de grootste groep opvreters sinds de achttiende eeuwse regenten, die van allerlei ambtjes profiteerden’ Dat klinkt mij toch wel als een oordeel in de oren.
LikeLike
@L
Het lijkt DSR eerder een kruidige kenschetsing van de waarheid.
Welke generatie zou jij dat willen nomineren als de grootste opvreters sinds de achttiende-eeuwse ambtjesprofiteurs?
LikeLike
‘kruidige kenschetsing van de waarheid’ vind ik een fraaie bewoording voor oordeel.
LikeLike
Een typisch gevalletje van flagrante discriminatie. Eervolle burgers die hun leven lang keihard gewerkt hebben wegzetten als uitvreters, burgers die er mede voor gezorgd hebben dat Nederland behoort tot de allergelukkigste landen. Uitermate schandelijk. Stel dat je Marokkanen wegzet als de grootste groep opvreters dan krijg je geheid een proces aan je broek.
Als u ook meent dat De Schrijvende Rechter ver over de streep is gegaan kunt hier een klacht indienen:
http://form.mensenrechten.nl/klachtenformulier
LikeLike
Ik ben klachten vrij Heer Rozenwater
LikeLike
Ja, snap het, kopje gewonnen, dan vergeet je wel even te klagen 😉
LikeLike
Is die NSB-d’rbijlapmentaliteit van voor of na de oorlog?
DSR’s vraag blijft overigens onbeantwoord.
Rozenwater leidt trouwens aan de APD-kwaal DSR woorden in de mond te leggen. De babyboomers zijn geen uitvreters en ok niet lui. Keihard heeft men gewerkt de eigen generatie te bevoordelen, totop de huidige dag.
LikeLike
DSR, je mag alles zeggen op dit blog maar het moet wel binnen het wettelijk toegestane kader blijven. Jij zet ALLE leden van een groep negatief weg (opvreters of uitvreters, maakt niets uit). Een duidelijk geval van discriminatie.
Discriminatie melden is natuurlijk geen NSB-gedrag. Iemand ten onrechte beschuldigen van NSB-gedrag is daarentegen wel weer zeer kwalijk en zelfs strafbaar. Ebru Umar is daarvoor aangeklaagd. Eens zien hoe die klacht wordt afgehandeld. Je zult nog wel merken of onze discussie een juridisch staartje krijgt.
LikeLike
DSR discrimineert niemand. Zegt hij dat babyboomers voortaan maar achter in de bus moeten gaan zitten? Of opstaan voor de door hen vernaggelde jongere generaties?
Oproepen je evennaasten erbij te lappen zijn NSB-gedrag ten top en HR onderscheidt zich niet voor het eerst uiterst ongunstig in deze. ZIjn reactie kan slechts voortkomen uit het feit dat hij zich aangesproken voelt.
Hij kan beter een mooi samenvattinkje maken van hetgeen hier de afgelopen week de revue is gepasseerd.
LikeLike
Een zeer scherp oordeel, mag je wel zeggen ☻
LikeGeliked door 1 persoon
Typemachine
„Wat is dat?”, vraagt de zevenjarige dochter van mijn vriendin. Ze wijst naar mijn oude typemachine. Ik vertel haar dat het een soort computer is. „Hoe dan?”, wil ze weten. Ik pak een A4’tje en draai het papier op de rol van de typemachine. „Tik maar op de letters”, zeg ik.
Ze kijkt me nieuwsgierig aan. Voorzichtig gaat haar pink naar de letter F. Ze drukt erop, kijkt verwonderd naar het hamertje dat de F in het papier drukt. Vervolgens slaat ze op andere letters en maakt ze zinnen. „Wauw, mam. Dat wil ik ook. Hoef je nooit meer naar de printer te lopen.”
Trea Scholten
LikeLike
Toch heb ik een ernstig vermoeden dat typemachines, in tegenstelling tot bijvoorbeeld ‘vinyl’ (wat ik ken onder de naam LP e.d.) geen gigantische comeback gaat maken. Hoewel ik voor mijn geestesoog wel DSR achter zo’n klassieker zie zitten. Maar dat deed hij dan altijd al.
LikeGeliked door 2 people
Zie eerdere Eindoordelen over ouwigheid alsallesoverwoekend thema. De laatste zin maakt iets goed, maar ’t zou ook wel een mopje kunnen zijn.
Eindoordeel: 6.5 (zegge: zeseneenhalf)
LikeLike
Kapsel
Met een glimlach las ik afgelopen zaterdag het artikel van Ian Buruma over de soms dwaze en opvallende haarstijl van populistische politici. Leuke voorbeelden, maar dat het soort kapsel ook in het gewone volksgevoel een rol speelt, werd me enkele weken eerder duidelijk gemaakt.
In de revalidatiekliniek in Amsterdam waar ik tijdelijk verblijf, bevindt zich een ratjetoe van mensen, waarbij vooral Amsterdammers de boventoon voeren, zeker tijdens de gezamenlijke maaltijden. Mij wordt gevraagd waar ik vandaan kom. Als ik aarzel en de wedervraag stel of ik met meer dan 25 Amsterdamse jaren me een Amsterdammer mag noemen, krijg ik meteen het rake antwoord van een geboren en getogen Amsterdamse:
„Jij hebt een veel te bekakt accent om ooit als Amsterdammer te worden gezien. En bovendien heb je een typisch VVD-kapsel dat niet past bij onze stad!”
Hella Schoonveld
LikeLike
Weer veel te veel inleiding en uitleg bij een uiterst magere pointe, het Grote Euvel van de afgelopen week. Door de inhoud en vooral schrijfstijl is DSR ertoe geneigd de spreker vokomen gelijk te geven. En uiteraard is de verteller weer een wormstekige krakkemik- miijn koninkrijk voor een Ik-je verteld door een jong, vitaal persoon!
Eindoordeel: 3- (zegge: driemin)
LikeLike
Nog steeds ben ik niet helemaal bekomen van die ‘kruidige kenschetsing van de waarheid’ inzake de op- dan wel uitvretende generatie babyboomers.
Ik dacht nog wel dat we goed bezig waren. Als babyboomers. We hebben de Ikjes op de kaart gezet.
LikeLike
Op zich is de babyboomers niets menselijk vreemd, maar het is voor de latere generaties niet altijd even makkelijk om na de doortocht van zo’n hemelsverduisterende zwerm bidsprinkhanen nog een graantje mee te kunnen pikken.
Het door B. aangevoerde voorbeeld van de Ik-jes is veelzeggend. Op de kaart gezet, allicht – maar men weigert door te schuiven. Alsof je bij een all-you-can-eat-buffet achter een groep Russen aanschuift, zeg maar.
LikeLike
Tja, een zo uitgebreid aanbod, daar ploegden we niet snel door.. Bovendien waren er veel wachtenden vóór ons.
LikeLike
DSR gaat van kwaad tot erger. Werden de babyboomers eerst nog uitvreters genoemd, nu vergelijkt hij deze generatie met een sprinkhanenplaag. Hij begrijpt gelukkig nog wel dat je die plaag niet met DDT te lijf kunt gaan maar vraagt zich wel zeer verongelijkt af waarom die BB’s niet netjes ruim baan voor hem hebben gemaakt. Na van Nederland één van mooiste en beschaafdste landen ter wereld te hebben gemaakt moeten ze als het aan DSR ligt maar beter voor euthanasie kiezen.
En wat is die DSR in zijn leven nu eigenlijk te kort gekomen?
LikeGeliked door 1 persoon
De grondvesten van de verzorgingsstaat zijn gelegd door de ouders van de babyboomers. Vervolgens dijdde die zo uit dat de babyboomers zich na het genieten van de copieuze voordelen, zich hebben beziggehouden met de ontmanteling, waarbij de lasten voornamelijk bij de jongeren kwamen te iiggen. De weg van 68-er naar geborneerde NRC-lezer ging met weinig gewetensbezwaren gepaard.
De generaties na hen worden alderwege vernaggeld met hun pensioenen; de babyboomers hebben voor zichzelf gezorgd, evenals met de hypotheekrente-aftrek. De rekening wordt, net zoals die voor het milieu, doorgeschoven naar de volgende generaties. De vakbonden, verweven als ze ondanks hun afkalvend ledental nog steeds zijn met de zittende macht -die wel uitkijkt de ouderen te bruskeren, het heeft Brinkman de kop gekost- zijn verworden tot lobbyclub van de pensionados. Alleen maar grijze koppetjes boven die fluorhesjes.
LikeLike
Wat een sjagrijn zeg en even ingaan op mijn vraag wat DSR dan tekort is geschoten daar gaat ie aan voorbij. Lekker makkelijk hoor.
Dat we alles te danken hebben aan de opa’s en oma’s van de babyboomers is natuurlijk klinkklare onzin. Die generatie kende ook zijn lapzwansen en profiteurs. Je moet binnen elke generatie onderscheid maken tussen de harde werkers en de uitvreters. DSR heeft het prachtige en beschaafde Nederland mede te danken aan babyboomers die ook keihard gewerkt hebben. Als hij die nu eens even uit zijn vergelijking haalt zou ik het voor een deel nog wel met hem eens kunnen zijn maar nu is het alleen maar een ongenuanceerde tirade.
Lang geleden, tachtiger jaren kwam ik in het nachtleven van Amsterdam een bijzonder arrogante en vervelende vent tegen die openlijk beweerde een hekel te hebben aan oude mensen. Hij zag er toen nog flitsend en gezond uit maar het ging snel bergafwaarts met hem. Raakte aan de drugs en de drank. Nog nooit heb ik iemand zo snel en zo afschuwelijk zien aftakelen. Zover ik weet is hij korte tijd daarna overleden. DSR zou daar wellicht lering uit kunnen trekken.
Maar goed, ik moet hard aan het werk, computerstoring is opgelost, werk aan de winkel!
LikeLike
DSR is dol op oude mensen (en zij op hem trouwens) daar gaat het helemaal niet om.
Wat DSR tekort is gekomen, is een vraag die hij zelve niet zou stellen, aangezien hij weliswaar graag constateert maat niet klaagt, maar hij zal om HR-ent wil dan maar herhalen dat de post-babyboomers leven in een wereld met volgens vele wetenschappers aangetast klimaat, de pensioenpotten voor de jongeren zullen flink legen zijn omdat de ouderen van vandaag zich ruim bedienen en van de sociale zekerheid rest ons de kale botten.
Het lijkt erop dat de huidige generatie jongeren het slechter zal hebben dan de voorgaande. Daar zitten de babyboomers toch wel voor iets tussen, om het eens op z’n Vlaamse te zeggen. En aangezien ze even wijselijk als sluwvaardig voor een beperkt nageslacht hebben gezorgd, is deze demografische kluit een oppermachtig electoraal blok.
LikeLike
Melding van de directie: vanwege een computerstoring hebben AVV, DGI-bingo, Ikje-uitwijkplaats een vertraging opgelopen. Aan een oplossing wordt gewerkt.
LikeLike
Aargh!
LikeLike
Juustem. Hard aan het werk, net zoals onze ouders. 🙂
LikeGeliked door 1 persoon